Dzięki aktualizacji Intel Arc Alchemist zaoferuje wzrost wydajności

/
/
/
14 Views

Karty graficzne Intel Arc Alchemist wyposażone w Xe Matrix Extension (XMX), czyli Intelową wersję rdzeni Tensor firmy Nvidia, ukazały się z nową aktualizacją. Modele Intel Arc Alchemist zdołały zwiększyć wydajność sztucznej inteligencji (AI) 2,7 razy. Oto szczegóły…

Dzięki aktualizacji karty graficzne Intel Arc Alchemist zyskają wzrost wydajności

Rdzenie GPU, które Intel nazywa XMX, są w stanie przyspieszyć obciążenia AI, takie jak dyfuzja statyczna. Jednak ze względu na brak obsługi Microsoft Olive w starszych wersjach sterowników, rdzenie XMX nie osiągnęły oczekiwanej wydajności.

Dzięki aktualizacji karty graficzne Intel Arch Alchemist zyskają większą wydajność

Najnowsze sterowniki Intel Arch Alchemist zapewniają 2,7-krotny wzrost wydajności renderera AI Stable Diffusion. Chociaż część tego wzrostu wynika z przestarzałych optymalizacji, z których słynie zespół sterowników Intela, większość tego wzrostu jest zasługą Microsoft Olive. Należy pamiętać, że oprogramowanie Microsoft Olive zasadniczo składa się z algorytmu, który wykorzystuje model sztucznej inteligencji lub uczenia maszynowego, a następnie znajduje wszystkie sposoby, w jakie inny sprzęt może go przyspieszyć.

Czy nadchodzi podwyżka?  Nvidia wstrzymała produkcję dwóch kart graficznych!

Czy nadchodzi podwyżka? Nvidia wstrzymała produkcję dwóch kart graficznych!

Produkcja kart graficznych Nvidia RTX 4070 Ti i RTX 4080 została wstrzymana. Nvidia skupia się na Super Series, którą wprowadzi za kilka miesięcy.

Po stronie AMD nie ma sprzętu specjalnie nastawionego na sztuczną inteligencję. Mimo to karty graficzne z architekturą RDNA 3 radzą sobie lepiej w operacjach opartych na sztucznej inteligencji, takich jak stabilna dyfuzja, w porównaniu do RDNA 2.

Analitycy twierdzą, że AMD woli własne sposoby optymalizacji swoich sterowników pod kątem operacji AI niż Olive firmy Microsoft. Spekuluje się jednak, że firma wkrótce zwiększy wydajność sztucznej inteligencji dzięki Microsoft Olive.

Co sądzisz o ulepszeniach wydajności sztucznej inteligencji w kartach graficznych Intel? Możesz podzielić się z nami swoimi przemyśleniami w sekcji komentarzy.

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :