Ujawniono specyfikację techniczną rodziny Nvidia RTX 50

/
/
/
12 Views

Chcąc wynieść konkurencję kart graficznych na wyższy poziom, Nvidia przyspieszyła prace nad swoją architekturą nowej generacji. Wyciekła specyfikacja techniczna rodziny Nvidia GeForce RTX 50, która podobno będzie wyposażona w DisplayPort 2.1. Oto szczegóły…

Ujawniono specyfikację techniczną rodziny Nvidia RTX 50

Wydaje się, że technologia 3 nm zapewnia zmniejszenie zużycia energii o 25 do 30 procent i dodatkowy wzrost wydajności o 10 do 15 procent na tranzystor w porównaniu z N5 (wariant 5 nm zoptymalizowany przez firmę NVIDIA). Pojawi się jednak technologia 3 nm z 1,7-krotnym wzrostem gęstości tranzystorów w porównaniu do jej poprzedniczki.

Ujawniono specyfikację techniczną rodziny Nvidia RTX 50

Oczekuje się, że architektura „Blackwell” Nvidii skupiona na HPC/AI będzie wykorzystywać technologię 3 nm firmy TSMC wraz z najnowszymi rozwiązaniami pamięci HBM3e. Twierdzi się, że przeznaczona do gier seria RTX 50 będzie oferowana użytkownikom wyposażonym w pamięć GDDR7.

Rywalizuje z Intelem!  Microsoft wprowadził swój 128-rdzeniowy procesor

Rywalizuje z Intelem! Microsoft wprowadził swój 128-rdzeniowy procesor

Microsoft konkuruje z Intelem i Nvidią własnymi modelami procesorów ze sztuczną inteligencją. Oto chipy Azure Maia 100 i Cobalt 100.

Po raz pierwszy firma oferuje pod tą samą nazwą produkty o charakterze biznesowym i sportowym. Spekuluje się również, że strona HPC prawdopodobnie przyjmie konstrukcję opartą na chipletach, podczas gdy strona gier będzie nadal korzystać z chipów monolitycznych.

W rodzinie GeForce RTX 50 pojawi się DisplayPort 2.1

Oprócz technologii produkcyjnej, oczekuje się, że Nvidia zastosuje technologię DisplayPort 2.1 w swoich kartach graficznych nowej generacji. Warto zaznaczyć, że wprowadzone w ubiegłym roku karty graficzne AMD Radeon RX 7000 obsługują technologię DisplayPort 2.1.

Jeśli chodzi o premierę, oczekuje się, że architektura procesora graficznego NVIDIA GeForce RTX 50 „Blackwell” zostanie wprowadzona pod koniec 2024 lub na początku 2025 roku. Wciąż nie ma wystarczających informacji na temat cen nowej generacji kart graficznych.

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :